Magnézium a jeho vplyv na imunitný systém
05:36

Magnézium a jeho vplyv na imunitný systém

02.02.2021
Môže nás magnézium ochrániť pred vírusom?Pandémia COVID-19 priniesla svetu veľkú výzvu v hľadaní účinných mechanizmov na posilnenie obranyschopnosti  pred koronavírusom. Doplnenie horčíka prispieva k ochrane orgánov a tkanív pred poškodením vďaka svojim protizápalovým, antioxidačným vlastnostiam a vďaka regulovaniu imunity. Horčík v tele reguluje tvorbu látok cytokínov, ktoré ovplyvňujú imunitnú reakciu a zabraňuje tak ich „vzbúreniu“. Keď sa cytokíny vzbúria, môžu narobiť v tele poriadny chaos. Tento stav sa nazýva cytokínová búrka. Ide o vysokú zápalovú reakciu, ktorá môže byť zodpovedná za vznik ochorenia vrátane vírusových infekcií, rakoviny či sepsy.

Podcast Kompava's Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kompava
Kategórie: Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.