Podcast: Klik

Špeciál - Threema a Kočner: Ako to bolo s prelomením šifrovanej kominukácie

15.08.2019
Klik je týždenný komentovaný prehľad technologických správ, o udalostiach, ktoré sa udiali vo svete IT, médií a sociálnych sietí. Moderátori: Ondrej Podstupka, Dávid Tvrdoň.  >> NEWSLETTER - posielame výber správ, ktoré neodzneli: https://sme.sk/klikmail V štúdiu bol invetigatívny novinár a moderátor podcastu Index - Adam Valček. Slovensko žije kauzou postupne zverejňovaných prepisov komunikácie Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej, oboch podrozrivých z účasti na vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. -- Čo sa v podcaste dozviete? –> Ako sa polícia a Europol dostali k zašifrovanej komunikácii Mariana Kočnera z aplikácie Threema? –> Čo je to Threema a ako funguje? –> Prečo používal Kočner aplikáciu Threema? –> Prečo si niekto tajnú zabezpečenú komunikáciu ukladá na mobil? –> Ako sa najľahšie dostanú útočníci k zabezpečenej komunikácii? –> Aké alternatívy bezpečnej komunikácie existujú? -- Viac informácií nájdete na https://tech.sme.sk/c/22190459/threema-a-kocner-ako-ziskali-sifrovanu-kominukaciu.html  -- Spravili sme chybu, máte pripomienku? Napíšte nám na klik@sme.sk, prípadne do skupiny na Facebooku.

Podcast Klik je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK