Podcast: Klik

Klik špeciál: Apple oznámil toľko noviniek, ako už dávno nie

23.06.2020
Klik je týždenný komentovaný prehľad technologických správ, o udalostiach, ktoré sa udiali vo svete IT, médií a sociálnych sietí. Moderátori: Ondrej Podstupka, Dávid Tvrdoň. Špeciálny hosť: Michal Hájek >> NEWSLETTER - posielame výber správ, ktoré neodzneli: https://sme.sk/klikmail + >> DÁVIDOV TECH NEWSLETTER: https://fwiw.substack.com/welcome  -- Špeciálne vydanie podcastu Klik malo len jednu tému - novinky z konferencie WWDC 2020. Apple novinky Apple sa venoval najmä softvérovým aktualizáciám naprieč svojim portfóliom zariadení. Prehľad niektorých noviniek: -> iOS 14 umožní používateľov personalizovať plochu a pridávať widgety (podobne ako to má Android), rovnako Apple povolí používania iných aplikácií ako hlavných pre prehliadač a email -> nový iPadOS bude mať lepšie vyhľadávanie a umožní prepis a kopírovanie písaného textu pomocou Apple Pencil -> nový watchOS sa sústredí na sledovanie spánku a pribudne aplikácia Fitness -> tvOS pre Apple TV dostane funkciu obraz v obraze -> najväčšie zmeny čakajú macOS, napríklad prehliadač Safari si prejde najzásadnejšou aktulizáciou a zmenou za posledné roky -> Apple potvrdil prechod na vlastné procesory s ARM architektúrou aj na počítačoch Mac -- Viac informácií nájdete na https://tech.sme.sk/c/22431722/klik-apple-oznamil-tolko-noviniek-ako-uz-davno-nie.html  -- Spravili sme chybu, máte pripomienku? Napíšte nám na klik@sme.sk, prípadne do skupiny na Facebooku.

Podcast Klik je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK