Podcast:Klik

Klik špeciál - Malvér, advér, ransomvér. Čo to je a ako sa brániť?

04.12.2019
Klik je týždenný komentovaný prehľad technologických správ, o udalostiach, ktoré sa udiali vo svete IT, médií a sociálnych sietí. Moderátori: Ondrej Podstupka, Dávid Tvrdoň.  >> NEWSLETTER - posielame výber správ, ktoré neodzneli: https://sme.sk/klikmail Raz do mesiaca celý nasledujúci rok vyjde jeden špeciálny Klik, ktorý sa bude venovať kyberbezpečnosti.  Sériu špeciálnych dielov podcastu Kliku o kyberbezpečnosti podporuje spoločnosť Eset. Viac o kybezpečnosti zrozumiteľným jazykom nájdete na ich webe https://bezpecnenanete.eset.com/sk/  Hosťami Kliku boli Ondrej Kubovič a Peťo Košinár z Esetu.-- Témy podcastu: • Vysvetlenie pojmov: malvér, advér, ransomvér, spyware • Aký je najčastejší škodlivý softvér alebo škodlivý kód • Odkiaľ pochádzajú a kto ich väčšinou šíri • Ako sa brániť -- Čo robiť a ako si dávať pozor? 1) Aktualizovať operačné systémy svojich zariadení, aby mali vždy najnovšiu ochranu. 2) Na ukladanie hesiel používať manažéra hesiel (password manager), ktorý zabezpečí, že nemáte pri všetkom rovnaké heslá a zároveň ich bezpečne ukladá na jednom mieste. 3) Nezdieľajte s nikým svoje prístupy ani heslá do rôznych účtov. 4) Používajte dvojfaktorové zabezpečenie svojich účtov všade tam, kde je to možné (Facebook, Google). 5) Nainštalujte si bezpečnostný program alebo antivírus. 6) Zálohujte si svoje dáta na cloud alebo na externý disk.   -- Viac informácií nájdete na https://tech.sme.sk/c/22274801/malver-adver-ransomver-co-to-je-a-ako-sa-branit.html  Alebo aj na https://bezpecnenanete.eset.com/sk/it-bezpecnost/skodlivy-kod/malver-adver-ransomver-nie-je-ver-ako-ver/  -- Podporte podcast Klik kúpou hrnčeka s digitálnym predplatným SME.sk: sme.sk/hrnceky  -- Spravili sme chybu, máte pripomienku? Napíšte nám na klik@sme.sk, prípadne do skupiny na Facebooku.

Podcast Klik je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK