Podcast: Klik

Klik špeciál - Ako vlastne funguje umelá inteligencia

04.03.2020
V špeciálnej časti podcastu Klik o umelej inteligencii a kyberbezpečnosti rozoberáme aký je rozdiel medzi bežným počítačovým programom a umelou inteligenciou. Sú rôzne spôsoby, akými môže byť umelá inteligencia užitočná. Niekedy dokážete robota naučiť, aby sa na problém pozrel úplne inak, ako človek, inokedy bude len robiť prácu efektívnejšie. Ak chcete robota naučiť napríklad rozoznať mačku na obrázku, môžete mu ukázať milióny obrázkov mačiek, a nechať ho, aby skúsil nájsť spoločné body sám. Vy mu len poviete, či sa nakoniec rozhodol správne, aby dostával informáciu o tom, či postupuje správne. Druhý prístup je, že mu ukážete veci, ktoré majú všetky mačky (uši, oči a chvosty) a potom ho už necháte aby našiel najlepšiu cestu ako ich rozoznať. Oba prístupy majú svoje výhody a v posledných rokoch sa využívajú čoraz viac, lebo zlacneli dosť výkonné čipy a hardvérové komponenty, vďaka čomu je jednoduchšie a lacnejšie vybudovať funkčné modely umelej inteligencie. Hosťami podcastu boli Juraj Jánošík, Senior Software Engineer a špecialista na AI a Katarína Mayer, Specialized Software Engineer. Viac sa dočítate na webe Bezpečne na nete.

Podcast Klik je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK