Karel Teige a nová ľudová kultúra (longread)
13:41
Podcast: Kapitalx

Karel Teige a nová ľudová kultúra (longread)

16.06.2021
Vo zvukovej verzii vám prinášame článok z júnového čísla s názvom Karel Teige a nová ľudová kultúra. Esej amerického antropológa Joe Grim Feinberga skúma vzťah ľavicového avantgardného teoretika Karla Teigeho k ľudovej kultúre. Je ľudová kultúra vec minulosti? Je tým pádom kultúra moderná tvorbou skúsených profesionálov, umelkýň, ale nie ľudu? Postavil sa ľavicový modernizmus proti tradicionalizmu a tiež proti staromódnemu folklóru? Načítala Michaela Malíková. Podcast podporila Rosa Luxemburg Stiftung so zastúpením v Českej republike a Fond na podporu umenia.

Podcast Kapitalx je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.