Profesionálky filmu: O kritike, distribúcii aj pozícii žien v slovenskom filme (Filmex)
53:31
Podcast: Kapitalx

Profesionálky filmu: O kritike, distribúcii aj pozícii žien v slovenskom filme (Filmex)

06.04.2021
Najnovšia séria podcastov pod labelom Filmex bude venovaná zaujímavým ženským osobnostiam z prostredia slovenského filmu. Rozhovory, ktoré vám prinesieme v najbližších mesiacoch si kladú za cieľ ponúknuť širší vhľad do kinematografie, ktorá je umením, ale aj priemyslom. Dozviete sa o tom ako funguje filmová produkcia, filmová distribúcia či filmové školstvo, ako myslia a pracujú filmové režisérky, kameramanky či strihačky, aká je prax filmových festivalov či pracovná každodennosť filmových vedkýň a kritičiek. Eva Križková stojí za rozmanitými filmovými projektami. Založila časopis Kinečko, stála pri vzniku a neskôr viedla distribučnú spoločnosť Filmtopia, dnes je výkonnou riaditeľkou festivalu Jeden svet a venuje sa aj filmovej tvorbe. V novom Filmexe sa dozviete viac o jej profesionálnej trajektórii, filmovej kritike či kreatívnej distribúcii dokumentárnych filmov v slovenských podmienkach, prienikoch jednotlivých profesií ako aj o pozícii žien v slovenskom filme. Podcast podporila Rosa Luxemburg Stiftung so zastúpením v Českej republike a Fond na podporu umenia.

Podcast Kapitalx je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.