Radikálne počúvanie a karanténne mesto (longread)
16:40
Podcast: Kapitalx

Radikálne počúvanie a karanténne mesto (longread)

29.05.2020
Dôsledky pandémie akusticky premenili mestá po celom svete. Z ciest vymizol lomoz dopravy, kostolné zvony znejú v kakofónii so sirénami sanitiek a zvuky jarnej prírody kontrastujú s neutíchajúcim pocitom núdze. S premenou urbánnej zvukokrajiny sa mení aj spôsob, akým vnímame fyzický priestor. Vo zvukovej verzii vám prinášame článok z májového čísla Radikálne počúvanie a karanténne mesto. Jeho autorka Dominika Moravčíková analyzuje, ako pandémia zmenila verejný priestor z pohľadu zvukových štúdií. Načítala Michaela Malíková Bejdová. Podcasty Kapitalx podporuje Rosa Luxemburg Stiftung.

Podcast Kapitalx je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.