Zachráni nás únik do vesmíru pred vyhynutím? (longread)
16:17
Podcast: Kapitalx

Zachráni nás únik do vesmíru pred vyhynutím? (longread)

16.04.2020
Kapitalx (longread) Únik do hlbín vesmíru je častým motívom dystopických sci-fi diel. Technologické vizionárstvo v nich zvyčajne sprevádza aj idea, že apokalypsa predstavuje výzvu, s ktorou si musia poradiť nadaní či vyvolení jednotlivci. Johannes D. Kaminski v svojej eseji politicky interpretuje sci-fi opus Rememberance of Earth’s Past v kontexte klimatickej krízy a ukazuje, že ideológia vesmírneho veku s jej kozmickým eskapizmom v skutočnosti necháva ľudstvo pred dverami vesmírnej lode. Zvučky: Kabal Načítala: Michaela Malíková Bejdová Úvod: František Malík

Podcast Kapitalx je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.