Ad hoc #5.1 — Našli sme na Marse "veľkonočné vajíčka"? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)
22:27
Podcast: Kandelaber

Ad hoc #5.1 — Našli sme na Marse "veľkonočné vajíčka"? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)

05.04.2021
Okrem vedeckých nástrojov posiela NASA na sondách do vesmíru prekvapenia, o ktorých verejnosť často nevie. Po pristáti sondy Perseverance na povrch Marsu, začali k nám prichádzať mnohé nové snímky nielen z povrchu planéty, ale aj zo súčastí samotnej sondy. Na nich sme už stihli nájsť rôzne zaujímavosti, ktoré filozofiu tejto misie posúvajú bližšie k ľuďom. Aké tajomstvo teda skrýva SHERLOC? Čím sa zameriava na kalibračný terč? A vôbec, čo to má spoločné s Veľkou nocou? Linky: *spomínané prekvapenia: https://go.nasa.gov/2PCaae3 *zvuky strojov: mars.nasa.gov/mars2020/multimedia/audio/ *hudba: Gorillaz - Superfast Jellyfish AD HOC je séria podcastov, v ktorých vám budú Alenka a Peter (ne)pravidelne prinášať novinky zo sveta vedy, vesmíru a vôbec. (23. 3. 2020) Diskutujú: Alenka Petejová & Peťo Sivanič Strihá: Alenka Petejová Mix a zvučka: Peťo Sivanič Podporiť nás môžete tu: bit.ly/2Z69RsO www.kandelaber.sk

Podcast Kandelaber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kandelaber
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.