Prezidentka Zuzana Čaputová dnes privítala bieloruskú opozičnú političku - Sviatlanu Cichanovskú (8.10.2020 18:33)
09:56
Podcast: K veci

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes privítala bieloruskú opozičnú političku - Sviatlanu Cichanovskú (8.10.2020 18:33)

08.10.2020
Hostia: Sviatlana Cichanovská (líderka opozície v Bielorusku), Igor Matovič (predseda vlády SR) a Juraj Marušiak (analytik, Ústav politických vied, SAV) Prezidentské voľby síce podľa vládnuceho režimu v Bielorusku nevyhrala, svetoví lídri ju však prijímajú, ako by hlavou štátu bola. Po Angele Merkelovej líderku opozície Sviatlanu Cichanovskú oficiálne prijala prezidentka Zuzana Čaputová aj predseda vlády Igor Matovič. Slovensko sa tak zaradilo k ďalším krajinám strednej a západne Európy, ktoré deklarovali podporu opozícii v Bielorusku. Aké sú jej šance nahradiť v kresle Alexandra Lukašenka? Moderuje: Marián Kukelka. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.