Prvý prípad usmrtenia človeka medveďom (16.6.2021 18:31)
10:44
Podcast: K veci

Prvý prípad usmrtenia človeka medveďom (16.6.2021 18:31)

16.06.2021
Hostia: Jaroslav Slašťan (vedúci Zásahového tímu pre medveďa hnedého, Štátna ochrana prírody SR), Miroslav Priechodský (Lesy SR, OZ Liptovský Hrádok). Na Slovensku máme prvý potvrdený prípad usmrtenia človeka medveďom. Lesy SR dlhodobo upozorňujú na zvyšujúcu sa populáciu tejto šelmy, v niektorých lokalitách už ide podľa nich o kritickú situáciu. Dalo sa tejto smutnej udalosti na Liptove zabrániť? Hoci lesníci a poľovníci volajú po regulácii populácie medveďov, ochranári tvrdia, že nebezpečné nie sú. Medveď hnedý je pritom aj v rámci legislatívy EÚ zaradený medzi prísne chránené druhy. Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.