Žaloby obchodníkov na ESĽP (3.6.2021 18:31)
11:35
Podcast: K veci

Žaloby obchodníkov na ESĽP (3.6.2021 18:31)

03.06.2021
Hostia: Daniel Krakovský (predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov) a Marica Pirošíková (Právnická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici; bývalá zástupkyňa SR v konaní pred Európskym súdom pre ľudské práva). Žaloby obchodníkov na ESĽP pre nedostatočnú pomoc štátu. Štátu hrozia žaloby za milióny eur na Európskom súde pre ľudské práva. Prvá, za odkladané odškodnenie zatvorených obchodných prevádzok počas pandémie, je na ceste. Iniciatíva slovenských maloobchodníkov už teraz avizuje, že žalôb môže byť aj viac a za stámilióny eur. Čo žiadajú a aké sú ich šance? Môže štát žalobám ešte nejako predísť. Moderuje: Juraj jedinák. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.