Voľba predsedu Najvyššieho súdu (27.4.2020 18:33)
13:02
Podcast: K veci

Voľba predsedu Najvyššieho súdu (27.4.2020 18:33)

27.04.2020
Hostia: Lucia Berdisová (Ústav štátu a práva SAV) a Máriá Kolíková (ministerka spravodlivosti SR Voľba predsedu Najvyššieho súdu, ktorá sa naťahuje od septembra minulého roka sa opäť posúva – marcové zasadnutie odložili členovia Súdnej rady na 27. apríl, rovnaký scenár sa však zopakoval aj dnes a voľba sa posunula o ďalšie dva týždne. Noví členovia – nominanti vlády a parlamentu si totiž vyžiadali čas na prípravu. Pomôže to celému procesu nájsť kvalitnejšieho kandidáta alebo bude naťahovanie času na škodu veci? S akými zmenami v Súdnej rade počíta programové vyhlásenie vlády? A na koľko je záväzné, keďže sa porušilo tesne po jeho schválení vládou a to práve pri Súdnej rade. Moderuje: Karolína Lacová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.