Spomienka na 21.8.1968: Najväčšia vojenská operácia v Európe po skončení II. svetovej vojny (21.8.2020 18:33)
11:17
Podcast: K veci

Spomienka na 21.8.1968: Najväčšia vojenská operácia v Európe po skončení II. svetovej vojny (21.8.2020 18:33)

21.08.2020
Hostia: Peter Jašek (historik ÚPN) a Monika Vrzgulová (etnologička SAV) Najväčšia vojenská operácia v Európe po skončení druhej svetovej vojny mala nielen zastaviť demokratizačný proces, ale vybraných politikov vyniesť do vrcholných funkcií v strane a štáte. Obyvatelia Československa sa ráno 21. augusta roku 1968 zobudili do iného sveta. V uliciach miest sa v čase mieru objavili tanky a v nich vojaci cudzích armád. V dnešnej relácií sa pozrieme, aký politický kurz nabralo Československo v nasledujúcom období. A akú úlohu zohrával pobyt vojsk v normalizačných rokoch. Moderuje: Marián Kukelka. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.