Slovensko sčítava obyvateľov (18.2.2021 18:31)
11:32
Podcast: K veci

Slovensko sčítava obyvateľov (18.2.2021 18:31)

18.02.2021
Hostia: Jasmina Stauder (hovorkyňa sčítania 2021) a Alena Krempaská (hovorkyňa Inštitútu ľudských práv). Na Slovensku sa v súčasnosti uskutočňuje sčítanie obyvateľov. Sčítať sa môžu online už od pondelka. Isté nedostatky online formulára sa ukázali už po pár dňoch jeho fungovania. Ozývajú sa najmä hlasy členov LGBTI komunity, ktorí sa formulárom cítia byť diskriminovaní. O téme budeme diskutovať s hovorkyňou sčítania 2021 Jasminou Stauder a na to, či sčítanie skutočne diskriminuje niektoré skupiny obyvateľstva sa pozrieme s hovorkyňou Inštitútu ľudských práv Alenou Krempaskou. Moderuje: Soňa Otajovičová. V premiére každý prac. deň v Rádiu Slovensko po 18:30. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.