Najvyšší súd rozhodol v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (15.6.2021 18:31)
10:02
Podcast: K veci

Najvyšší súd rozhodol v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (15.6.2021 18:31)

15.06.2021
Hostia: Juraj Mikula (redaktor RTVS), Július Šáray (bývalý vyšetrovateľ). Najvyšší súd SR rozhodol o odvolaniach v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát v zložení Peter Paluda, Dana Wänkeová a Ivetta Macejková zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu zo septembra 2020, ktorým boli v prípade spod obžaloby oslobodení Marian Kočner a Alena Zsuzsová. Vec vrátil späť do Pezinka. Zároveň uznal obžalovaného Tomáša Szabóa za vinného, a to aj v prípade vraždy podnikateľa Petra Molnára, a odsúdil ho na 25-ročný trest odňatia slobody. Čo dnešný verdikt znamená pre ďalší vývoj prípadu a ako vyzeral proces z pohľadu novinára? Moderuje: Oto Váhovský. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.