Ochrana a regulácia medveďov (4.5.2021 18:31)
11:08
Podcast: K veci

Ochrana a regulácia medveďov (4.5.2021 18:31)

04.05.2021
Hostia: Ján Blcháč (Hlas-SD; primátor mesta Liptovský Mikuláš) a Jaroslav Slašťan (vedúci zásahového tímu MEDVEĎ, Štátna ochrana prírody SR). Usmrcovanie synantropných medveďov. Ochranári museli začiatkom týždňa vo Vysokých Tatrách utratiť medvedicu s mláďaťom, ktoré sa pravidelne objavovali pri odpadových kontajneroch a ohrozovali ľudí v okolí. Ochranári sa ich snažili odplašiť, no zvieratá stratili prirodzený strach z človeka a k príbytkom sa vracali. Aké problémy majú samosprávy s týmito šelmami a prečo strácajú plachosť a prichádzajú čoraz bližšie k civilizácii? Moderuje: Soňa Otajovičová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.