Vplyv opatrení proti šíreniu koronavírusu na pracovný život (13.3.2020 18:33)
12:16
Podcast: K veci

Vplyv opatrení proti šíreniu koronavírusu na pracovný život (13.3.2020 18:33)

13.03.2020
Opatrenia, ktoré nariadila Vláda SR pre šíriaci sa koronavírus, majú obrovský vplyv na tak osobný ako aj pracovný život občanov. V záplave množstva informácií však zanikajú – ak sú vôbec zverejňované – správy o tom, aké nároky majú zamestnanci v prípade, že nebudú môcť chodiť do práce. Kto presne a za akých okolností môže požiadať o takzvané nemocenské či ošetrovné, povie v relácii K veci hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder. Vypočujeme si aj odpoveď rezortu hospodárstva na otázku, či si zamestnávatelia môžu podľa platných zákonov nárokovať pomoc od štátu, ak im zo dňa na deň výrazne klesnú tržby a dočasne tiež prídu o pracovnú silu. Moderuje Juraj Mikula Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.