Železnice zápasia s fin. problémami, no v 2021 dostanú ešte menej (18.11.2020 18:31)
11:24
Podcast: K veci

Železnice zápasia s fin. problémami, no v 2021 dostanú ešte menej (18.11.2020 18:31)

18.11.2020
Hostia: Jiří Kubáček (poradca ministra financii pre železnice) a Ján Kovalčík (dopravný analytik inštitútu INEKO). Železnice zápasia s problémami, no v budúcom roku dostanú ešte menej peňazí. Slovenská železnica je často terčom posmechu na sociálnych sieťach - či už pre fotky horiacich zastaraných lokomotív, alebo infraštruktúry z čias dávno minulých. No a ďalšou ranou pre už aj tak finančne podviživené vlaky je návrh štátneho rozpočtu, ktorý schválila vláda. V ňom sa v kapitole doprava píše, že na železnicu pôjde o vyše 100 miliónov menej, ako bolo reálne minutých v minulom roku. Podľa údajov ministerstva financií - môže za to aj koronakríza, ktorá neplánovane navýšila rozpočet v roku 2020 o 200 miliónov eur. Moderuje: Oto Váhovský. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.