Boj o kreslo v súdnej rade (27.5.2020 18:33)
12:28
Podcast: K veci

Boj o kreslo v súdnej rade (27.5.2020 18:33)

27.05.2020
Hostia: Lucia Berdisová (Ústav štátu a práva SAV) a Juraj Mikula (redaktor spravodajstva, ktorý sledoval v týchto dňoch zasadnutia rady) Súdna rada zažíva v týchto dňoch zemetrasenie. Stolička sa po výmene nominantov vlády a parlamentu trasie aj pod predsedníčkou Lenkou Praženkovou. Odvolať ju chce šesť členov rady, tvrdia, že opakovane porušuje svoje povinnosti. Lenka Praženková to odmieta, dôvod na odchod nevidí. O situácii a atmosfére v orgáne, ktorý spravuje súdnictvo, sa dozviete viac v tomto vydaní relácie K veci. Moderuje: Karolína Lacová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.