Zákon o štátnom občianstve (24.2.2021 18:31)
10:05
Podcast: K veci

Zákon o štátnom občianstve (24.2.2021 18:31)

24.02.2021
Hostia: Milan Ján Pilip (predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí) a Denisa Saková (exministerka vnútra). Zákon o štátnom občianstve pripravil za 10 rokov o slovenský pas viac ako 3.500 ľudí. Stalo sa tak na základe zákona, ktorý v roku 2010 prijala prvá vláda Roberta Fica. Od vtedy sa objavilo niekoľko pokusov o zmiernenie tejto legislatívnej úpravy no neúspešne. Vláda dnes prijala novelu z dielne ministerstva vnútra, ktorá zmierňuje podmienky, za ktorých dochádza k strate občianstva nadobudnutím cudzieho. Tú ale bude musieť schváliť ešte parlament. Opozícia už teraz hovorí, že novelu nepodporí. Akým prínosom bude novela zákona o štátnom občianstve? Čo jej chýba? A prináša so sebou aj nejaké riziká? Moderuje: Chantal Staruchová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý prac. deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.