Ústne maturity sa neuskutočnia v tradičnej podobe (23.4.2020 18:33)
08:07
Podcast: K veci

Ústne maturity sa neuskutočnia v tradičnej podobe (23.4.2020 18:33)

23.04.2020
Hostia: Soňa Puterková (viceprezidentka Komory učiteľov), Pavel Ondek (predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy) a Branislav Gröhling (minister školstva, vedy, výskumu a športu) Typická bodka za ukončením strednej školy tento rok nebude a končiaci študenti zelený stôl s maturitnými otázkami neuvidia. Ústne maturity sa pre situáciu s novým koronavírusom neuskutočnia v tradičnej podobe. Hodnotenie na maturitnom vysvedčení vznikne spriemerovaním koncoročných známok zo všetkých ročníkov a polročných známok z posledných dvoch ročníkov z predmetu alebo skupiny predmetov. Ako vnímajú verdikt rezortu školstva naši hostia sa dozviete v relácií K veci. Moderuje: Lucia Nagyová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.