Spaľovanie odpadu z testovania (11.2.2021 18:31)
11:07
Podcast: K veci

Spaľovanie odpadu z testovania (11.2.2021 18:31)

11.02.2021
Hostia: Michal Kiča (štátny tajomník Ministerstva životného prostredia), Richard Rybníček (prezident Únie miest Slovenska). /Odznejú aj stanoviská spracovateľov odpadov, ako OLO či KOSIT a niektorých slovenských nemocníc/. Stovky ton odpadu z plošného testovania samosprávy nestíhajú spracovať. Ministerstvo životného prostredia prišlo s novelou zákona, ktorá umožní odpad spáliť v nemocniciach, v cementárňach a v spaľovniach odpadov v Bratislave a v Košiciach. Cementárne sú pripravené s ministerstvom rokovať, spaľovne odpadu hovoria, že kapacity na spracovanie takéhoto odpadu majú. Problémom môžu byť nemocnice, ktoré väčšinou vlastné spaľovne nemajú. Moderuje: Soňa Otajovičová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.