Aktuálny stav väzníc (16.12.2020 18:31)
11:48
Podcast: K veci

Aktuálny stav väzníc (16.12.2020 18:31)

16.12.2020
Hostia: Milan Ivan (generálny riaditeľ zboru väzenskej a justičnej stráže). Stav väzníc: Aktuálna situácia po zadržaní bývalého šéfa Policajného zboru Milana Lučanského. Bývalý šéf Policajného zboru je od začiatku decembra vo väzbe pre podozrenie z korupcie. Len pár dní potom personál väzenského zariadenia v Prešove zbadá jeho poranenia. Situácia sa zdramatizuje, Milan Lučanský v rozpätí pár hodín vystrieda tri nemocnice a skončí na operačnom stole. Zodpovední celý čas mlčia a ozvú sa až po dvoch dňoch od incidentu. Je pochopiteľné, že mediálny priestor zaplnia dezinformácie a situáciu využijú aj politici. Predseda Smeru-SD Robert Fico označil Milana Lučanského za jednu z obetí nezákonného zneužívania trestného práva v boji proti opozícii. Informáciám ministerky spravodlivosti Márii Kolíkovej, ktorá vylúčila cudzie zavinenie aj pokus o samovraždu, neverí. Moderuje: Nora Gupková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.