Opatrenia počas veľkonočných sviatkov (26.3.2021 18:31)
11:23
Podcast: K veci

Opatrenia počas veľkonočných sviatkov (26.3.2021 18:31)

26.03.2021
Hostia: Peter Visolajský (predseda Lekárskeho odborového združenia, člen krízového štábu) a Kamil Baraník (ústavný právnik, Právnická fakulta UMB v Banskej Bystrici). Konzílium odborníkov, spolu so zastupujúcim ministrom zdravotníctva Eduardom Hegerom, predstavilo 10 symbolických opatrení v boji s koronavírusom, ktoré budú platné počas veľkonočných sviatkov. Nesprísňujú sa, ale zostávajú v platnosti súčasné. V prípade udržania pozitívneho trendu znižovania počtu hospitalizovaných či obetí však kompetentní pripúšťajú postupné uvoľňovanie prísneho režimu. Do hry však vstupuje podanie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý na Ústavnom súde namieta opodstatnenosť platného núdzového stavu. Čo by jeho prípadné zrušenie znamenalo v praxi a sú nadchádzajúce sviatky bodom zlomu v boji s pandémiou? Moderuje: Soňa Otajovičová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.