Kvalitu nášho ovzdušia preskúma Európsky súdny dvor (19.2.2021 18:31)
11:34
Podcast: K veci

Kvalitu nášho ovzdušia preskúma Európsky súdny dvor (19.2.2021 18:31)

19.02.2021
Hostia: Michal Wiezik (europoslanec, člen envirovýboru EP) a Martin Kremler (vedúci Odboru monitorovania kvality ovzdušia SHMÚ). Kvalitou ovzdušia u nás sa budú zaoberať sudcovia Európskeho súdneho dvora. Situácia s nedodržiavaním limitov pevných častíc PM10 zašla tak ďaleko, že Európska komisia na nás podala žalobu. Ak súd dá EÚ za pravdu, čaká nás vysoká pokuta. V relácii K Veci sa bližšie pozrieme, ktorých lokalít sa znečistenie týka a či aj iné krajiny majú problém s dodržiavaním limitov. Navyše si povieme, kde častice PM10 vznikajú. Moderuje: Marián Kukelka. V premiére každý prac. deň v Rádiu Slovensko po 18:30. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.