Štát spúšťa očkovanie v DSS (18.1.2021 18:31)
10:55
Podcast: K veci

Štát spúšťa očkovanie v DSS (18.1.2021 18:31)

18.01.2021
Hostia: Otto Šimko (klient domova sociálnych služieb Ohel David, veterán Slovenského národného povstania, momentálne čakajúci na očkovanie). Štát spúšťa očkovanie v domovoch sociálnych služieb. Medzi najstaršími ľuďmi na Slovensku zaznamenávajú úrady nateraz vysoký záujem. Na očkovanie čaká aj DSS Ohel David. Spravuje ho Ústredný zväz židovských náboženských obcí. Medzi klientami sú viacerí, ktorí prežili holokaust. Kvôli vysokému veku však musia lekári preveriť najskôr ich zdravotný stav. Jedným z nich je Otto Šimko - veterán SNP, ktorý prežil brutálne výsluchy a so šťastím sa vyhol deportáciám. Na očkovanie je pripravený – a ako tvrdí – za dosiahnutý vysoký vek nevďačí len dobrým génom, ale práve aj očkovaniam z minulosti. Moderuje: Matej Baránek. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.