Výberové konanie na predsedu Špecializovaného trestného súdu (3.8.2020 18:33)
09:20
Podcast: K veci

Výberové konanie na predsedu Špecializovaného trestného súdu (3.8.2020 18:33)

03.08.2020
Hostia: Mária Kolíková (ministerka spravodlivosti), Tomáš Strémy (trestný právnik z Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave). Komisia zvolila poradie - Ján Hrubala, Ján Buvala a Michal Truban. Konečná voľba je teraz na ministerke spravodlivosti. Rozhoduje najťažšie kauzy - korupciu, úkladné vraždy aj mafiánske organizované skupiny, teraz hľadá svojho šéfa. Pred štvorčlennú komisiu na Ministerstve spravodlivosti dnes predstúpili traja uchádači o post predsedu Špecializovaného trestného súdu. Najväčšiu šancu získať stoličku má Ján Hrubala, dostal najviac bodov po ňom Ján Buvala a na záver Michal Truban. A práve pri poslednom menovanom - bývalom predsedovi Špecializovaného tretsného súdu, padali aj otázky o pochybnostiach pri rozhodovaní. V korupčnej kauze Dobytkár totiž nevzal do preventívnej väzby obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bodora. Jeho rozhodnutie však pár dní na to zmenil senát Najvyššieho súdu. Moderuje Karolína Lacová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.