Čo ďalej s núdzovým stavom? (27.4.2021 18:31)
11:03
Podcast: K veci

Čo ďalej s núdzovým stavom? (27.4.2021 18:31)

27.04.2021
Hosť: Vincent Bujňák (ústavný právnik, Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave). Pandémia sa podľa odborníkov nekončí, môžeme očakávať ďalšiu vlnu. Obmedzenia, ktoré platia v rámci núdzového stavu, preto ešte budeme potrebovať. No už teraz niektorí ministri deklarovali, že za núdzový stav nebudú hlasovať. Namiesto toho SaS, ale aj Sme rodina, hovoria o príprave novely zákona o hospodárskej mobilizácii. Text novely ešte nie je známy, no podľa ministra hospodárstva, predsedu liberálov Richarda Sulíka, by umožňovala ukladať pracovnú povinnosť mimo núdzového stavu a v súlade s ústavou. Ministerka pre informatizáciu, predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová očakáva, že rezort zdravotníctva v krátkom čase predloží pandemický zákon, ktorý by mal definitívne nahradiť núdzový stav. Ako máme vnímať tieto návrhy zákonov? Potrebujeme narýchlo nové právne úpravy? Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.