Vláda v utorok schválila a do NR SR v zrýchlenom konaní predložila novelu zákona o elektronických komunikáciách (25.3.2020 18:33
13:02
Podcast: K veci

Vláda v utorok schválila a do NR SR v zrýchlenom konaní predložila novelu zákona o elektronických komunikáciách (25.3.2020 18:33

25.03.2020
Hostia: Vincent Bujňák (Právnicka fakulta UK) a Gabriel Lachmann (výkonný riaditeľ Slovensko.digital) Vláda v utorok schválila a do parlamentu v zrýchlenom konaní predložila novelu zákona o elektronických komunikáciách, podľa ktorej Úrad verejného zdravotníctva bude môcť získať dáta o polohe mobilov pre kontrolu pandémie Covid-19. Ak parlament zákon schváli, začne platiť pravdepodobne už tento týždeň. Občania sa obávajú kontroly zo strany štátu, odborníci však tvrdia, že štát nebude od mobilných operátorov pýtať iné „metadáta“ – údaje o hovoroch či SMS správach. Moderuje Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.