Po takmer troch mesiacoch sa žiaci prvého stupňa základnej školy dnes posadili do lavíc (1.6.2020 18:33)
07:30
Podcast: K veci

Po takmer troch mesiacoch sa žiaci prvého stupňa základnej školy dnes posadili do lavíc (1.6.2020 18:33)

01.06.2020
Hostia: Žofia Halásová (riaditeľka Základnej školy s Materskou školou na Námestí Slovenského učeného tovarišstva v Trnave), Jaroslav Polaček (primátor Košíc), Adriana Krejčiová (učiteľka Základnej školy Jozefa Cígera Hronského v Krupine) Po takmer troch mesiacoch sa žiaci prvého stupňa základnej školy dnes posadili do lavíc. Žiaci teda v tomto školskom roku privítali školský rok už po druhýkrát. Odprevadili ich rodičia, ktorí ich pred príchodom do škôl zásobili dvoma hygienickými rúškami či balíčkom papierových vreckoviek. Niektorí rodičia však deti do škôl neposlali napríklad aj preto, že v domácnosti žijú s novorodencami alebo žijú so starými rodičmi. Vzdelávanie v školách je dobrovoľné, preto učitelia nemôžu pokračovať podľa riadnych učebných osnov. Pozreli sme sa, ako vyzeral prvý školský deň v niektorých mestách. Moderuje: Lucia Nagyová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.