Štart Európskej prokuratúry (1.6.2021 18:31)
10:41
Podcast: K veci

Štart Európskej prokuratúry (1.6.2021 18:31)

01.06.2021
Hostia: Juraj Novocký (slovenský prokurátor Európskej prokuratúry /EPPO/) a Radovan Geist (analytik, EurActiv.sk). V Luxemburgu od dnes funguje nezávislý Úrad európskeho verejného žalobcu – obdoba našej Generálnej prokuratúry. Jeho úlohou bude vyšetrovať trestné činy proti finančným záujmom EÚ. Posvieti si na podvody s dotáciami a je úplne nezávislý od Európskej komisie. Napriek tomu, že vznik úradu predpokladá ešte Lisabonská zmluva, presadiť sa ho podarilo až teraz. Aktuálne sa týka 22 členských krajín vrátane Slovenska. Prečo je vznik inštitúcie dôležitý, aké budú jej kompetencie a kto je Laura Codruta Kövesiová, ktorá stojí na jej čele? Moderuje: Marián Kukelka. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.