V júli sa končí funkčné obdobie súčasnému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, ktorý funkciu zastával 7 rokov (4.5.20
13:36
Podcast: K veci

V júli sa končí funkčné obdobie súčasnému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, ktorý funkciu zastával 7 rokov (4.5.20

04.05.2020
Hostia: Michal Vaľo (býv. generálny prokurátor) a Jozef Lenč (politológ) V júli sa končí funkčné obdobie súčasnému generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi, ktorý funkciu zastával 7 rokov. V trestnom konaní ide o najvplyvnejšiu funkciu v štáte. Doteraz sa ním mohol stať vždy iba jeden z prokurátorov. Dôjde z zmene pravidiel voľby GP? V progr. vyhl. vlády je rozšírený okruh subjektov, ktoré môžu navrhovať kandidáta na generálneho prokurátora, ako aj verejné vypočutie kandidátov. Otázne je, či sa to stihne legislatívne vyriešiť pred blížiacou sa voľbou. Aktuálne sa hovorí – ako o jednom z kandidátov – aj o bývalom politikovi a advokátovi Danielovi Lipšicovi. Je jeho kandidatúra vhodná a nie je v konflikte záujmov? Máme dosť kvalitných kandidátov na túto funkciu z radov prokurátorov? Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.