Pandémia a ľudské práva (7.4.2021 18:31)
11:47
Podcast: K veci

Pandémia a ľudské práva (7.4.2021 18:31)

07.04.2021
Hostia: Rado Sloboda (riaditeľ Amnesty International Slovensko) a Zora Bútorová (socilogička, Inštitút pre verejné otázky). Pandémia nového koronavírusu je v súčasnosti najsilnejším motívom porušovania ľudských práv. Zasiahla mnohé skupiny, vrátane zraniteľných a slabších jedincov. Tí však boli obeťami napríklad toxických vlád a zahraničných politík ešte pred jej vypuknutím. Nebezpečné sú tiež konšpiračné informácie o ochorení. Má na tom podiel aj rétorika politikov? A do akej miery je pandémia akcelerátorom pri domácom násilí? Moderuje: Lucia Nagyová. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý pracovný deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.