Deti v hmotnej núdzi - návrat do škôl (11.11.2020 18:33)
10:00
Podcast: K veci

Deti v hmotnej núdzi - návrat do škôl (11.11.2020 18:33)

11.11.2020
Hostia: Jozef Turčány (podpredseda ZMOS), Dana Bobková (špeciálna pedagogička, ZŠ Bystrany) a Žofia Halásová (riaditeľka ZŠ Trnava). Kvôli pandémii koronavírusu až 52 tisíc detí nemalo podľa prieskumu prístup k vzdelávaniu. Učiť sa na diaľku cez internet nemohli, keďže nielenže nemali počítače, ale mnohí ani prístup na internet. Vláda zvažuje, aby sa najmä deti, ktorých rodiny sú v hmotnej núdzi, mohli opäť vrátiť do škôl. Názory na tento nápad sa rôznia – sú školy, ktoré sú za a vedia si všetko zabezpečiť, ale sú aj školy, ktoré sa obávajú, ako to bude fungovať. Samosprávy čakajú na presnejšie informácie z rezortu školstva. Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.