Sme pripravení počtom umelých pľúcnych ventilácii na II. vlnu pandémie? (5.10.2020 18:33)
11:33
Podcast: K veci

Sme pripravení počtom umelých pľúcnych ventilácii na II. vlnu pandémie? (5.10.2020 18:33)

05.10.2020
Hostia: Eva Kliská (hovorkyňa UNB), Ružena Maťašeja (hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici) a Štefan Laššán (Klinika pneumológie a ftiziológie Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave) V prvej vlne pandémie na začiatku marca bol achylovou pätou nášho zdravotného systému nízky počet takzvaných UPV - čiže umelých pľúcnych ventilátorov. Situáciu riešil premiér Igor Matovič, ktorý sa na výrobe týchto prístrojov dohodol so závodom Chirana Medical v Starej Turej. Ten ešte v apríli zmenil zameranie produkcie a začal s výrobou potrebného množstva pľúcnych ventilátorov. Dohoda znela - do konca júna závod vyrobí 300 pľúcnych ventilátorov a dohromady dodá štátu 2.000 pľúcnych ventilácii pre liečbu COVID pacientov. Moderuje: Oto Váhovský. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.