Nová mapa súdov (24.11.2020 18:31)
10:44
Podcast: K veci

Nová mapa súdov (24.11.2020 18:31)

24.11.2020
Hostia: Samuel Spáč (politológ, UK Bratislava, MU Brno) a Katarína Javorčíková (sudkyňa, Za otvorenú justíciu). Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predstavila reformu súdnictva – nazvanú Súdna mapa. Hlavnými cieľmi novej súdnej mapy sú vyššia efektívnosť fungovania súdov, lepšia kvalita súdnych rozhodnutí a pretrhnutie korupčných väzieb. Jej implementácia do praxe bude veľmi náročný a komplikovaný proces, počnúc technickým zabezpečením vhodných sídiel nových súdov, zabezpečením dostatočných finančných a personálnych zdrojov, až po kontinuitu rozhodovania súdov v prechodnom období. Čo všetko sa bude meniť a ako to vidia sudcovia? Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.