Takmer tri štvrtiny rodičov detí zo základných škôl súhlasí, aby sa zmiernil rozsah povinného učiva (22.4.2020 18:33)
11:01
Podcast: K veci

Takmer tri štvrtiny rodičov detí zo základných škôl súhlasí, aby sa zmiernil rozsah povinného učiva (22.4.2020 18:33)

22.04.2020
Hostia: Tina Gažovičová (expertka Komenského inštitútu) a Miroslava Hapalová (riaditeľka Štátneho pedagogického ústavu) Reprezentatívny prieskum, ktorý pre Komenského inštitút vypracovala prieskumná agentúra Focus, ukázal, že takmer tri štvrtiny rodičov detí zo základných škôl súhlasí, aby sa zmiernil rozsah povinného učiva. Podľa odborníkov prevláda v školstve stále dôraz na memorovanie a encyklopedické vedomosti, ktoré úž nekorešpondujú s dnešnou dobou, kedy si ľudia môžu nájsť informácie v mobile za pár sekúnd. Žiadajú skôr nabádanie na tvorivé myslenie, tímovú spoluprácu a schopnosť triediť získavané informácie. Štátny pedagogický ústav zistenia agentúry neprekvapili a pripravujú v tejto oblasti zmeny, ktoré by sa mohli do praxe dostať už na budúci školský rok. Moderuje: Marián Kukelka. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.