Vnímanie verejných umeleckých diel (29.3.2021 18:31)
11:06
Podcast: K veci

Vnímanie verejných umeleckých diel (29.3.2021 18:31)

29.03.2021
Hostia: profesor Miloš Mistrík (riaditeľ Centra vied o umení Slovenskej akadémie vied) a Silvia Moravčíková (advokátka, odborníčka na autorský zákon). V uplynulých dňoch zarezonovala správa o odstránení umeleckého diela, detského ihriska, na diaľničnom odpočívadle Triblavina. Napriek tomu, že od roku 2013 neslúžilo svojmu účelu a chátralo, išlo podľa Slovenského centra dizajnu o unikát. Na Slovensku však máme vo verejnom priestore umiestnené mnohé umelecké diela, ktoré na to možno niekedy ani nevyzerajú. Ako by ich mala verejnosť vnímať a ako dotvárajú urbanistický priestor? Pamätá zákon na ich ochranu? Moderuje: Oto Váhovský. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1. V premiére každý prac. deň v Rádiu Slovensko po 18:30.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.