Testovanie na ochorenie Covid 19 na Slovensku (28.9.2020 18:33)
10:35
Podcast: K veci

Testovanie na ochorenie Covid 19 na Slovensku (28.9.2020 18:33)

28.09.2020
Hosť: Peter Celec (vedúci Ústavu molekulárnej biomedicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského) Vysoké čísla pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 vyvoláva otázku, či ich v skutočnosti nie je ešte viac – testujeme totiž v porovnaní s inými krajinami stále málo. Nepríjemné testovanie sterom z nosohltana – teda PCR test – musia podstúpiť zatiaľ všetci. Prichádzajú však antigénové rýchlo-testy, hovorí sa aj o testovaní vzoriek slín. Podľa odborníka v blízkom čase sa bude testovať kombinovanými metódami. Odpovieme aj na otázku, či by sme sa počas jesene, kedy sa každoročne ozýva chrípka, mali dať zaočkovať proti chrípke – najmä teraz počas pandémie koronavírusu. Moderuje: Štefánia Kačalková. Diskusiu K veci pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast K veci je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.