UVOĽNENIE ENDORFÍNU: Binaurálna nahrávka 6,3Hz - Theta vlny (Neurotranzové sugescie)
15:00

UVOĽNENIE ENDORFÍNU: Binaurálna nahrávka 6,3Hz - Theta vlny (Neurotranzové sugescie)

11.04.2021
Táto nahrávka pomôže vyplaviť Endorfín do tvojho mozgu. Endorfín je neurotransmiter, ktorý navodzuje pocity šťastia, radosti a pohody. Binaurálny beat a sugescie obsiahnuté v tejto hypnotickej nahrávke ti pomôžu navodiť meditačný stav, v ktorom sa tvoja myseľ uvoľní a bude šťastná. V tejto nahrávke sú použité binaurálne rytmy o frekvencii 6,3Hz - Theta vlny. Toto vlnenie je chatakteristické pre hlboké meditačné stavy, kreativitu a prvé fázy spánku. AKO TO FUNGUJE? Binaurálne beaty vznikajú v momente, keď do ľavého ucha vysielame tón s rozdielnou frekvenciou, než do pravého. (Preto je ideálne počúvanie na slúchadlách) Mozog tieto rozdielne frekvencie vyhodnocuje ako nový tón a má tendenciu prispôsobiť svoje vlnenie frekvencii tohto tónu. NAČO SÚ BINAURÁLNE RYTMY DOBRÉ? Týmto spôsobom dokážeme mozog priviesť do rôznych vlnových dĺžok (alfa, gama, theta..). Každá vlnová dĺžka má svoje špecifiká a benefity. Najčastejšie sú: Relaxácia, hlboký spánok, imaginatívne procesy, koncentrácia, zmiernenie bolesti atd.. JE DOKÁZANÉ, ŽE BINAURÁLNE RYTMY FUNGUJÚ? Je mnoho výskumov, ktoré dokazujú, že mozog nasleduje vlnovú frekveniu, ktorá je stanovená binaurálnym rytmom. MUSÍM POUŽÍVAŤ SLÚCHADLÁ? Áno, najlepší efekt dosiahnete s použitím slúchadiel. Skladby mixujem taktiež pre použitie so slúchadlami. MUSÍM MAŤ ZAVRETÉ OČI? Nie, nie je to potrebné, ale mnoho ľudí má hlbšie prežitky so zavretými očami. MÔŽEM PRI TEJTO NAHRÁVKE ZASPÁVAŤ? Práve pri tejto nahrávke to neodporúčam. Zakomponoval som sem pravidelné výkyvy frekvencie tak, aby bol mozog neustále zapojený. (Po čase si totiž na binaurálny tón zvykne a prestáva ho vnímať). Ak však počas počúvania zaspíte, nič sa nestane. JE TOTO HYPNÓZA? Hypnóza je fascinujúci fenomén, ktorý je masívne nepochopený. Z klasického hľadiska táto nahrávka nie je hypnóza. Nie je tu žiadna formálna hypnotická indukcia, ani ukončenie hypnózy. Ak sa ale na hypnózu pozrieme, ako na proces, ktorý vytvára náš mozog, pokojne môžete mať pri tejto nahrávke prežitky hypnotických fenoménov. KOHO VLASTNE POČÚVAM? Hlas patrí Mgr. Martinovi Lajpríkovi - hypnoterapeut, zakladateľ MindLimits terapie, Bratislava

Podcast Hypnóza s Martinom Lajpríkom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Vzdelávanie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.