Ľubomír Morbacher - historik (8.5.2020 13:05)

08.05.2020
Ľ. Morbacher: Deti nevedia, kto bol Gustáv Husák, ale vedia, kto bol Jozef Tiso. Dnes oslavujeme víťazstvo nad fašizmom, 75 rokov od konca druhej svetovej vojny. Hovoriť o tejto téme budeme s historikom Ľubomírom Morbacherom z OZ Living Memory, ktoré realizuje rôzne aktivity ako históriu priblížiť deťom. Prezradí, čo deti vedia o fašizme a aké informácie im k celkovému obrazu ešte chýbajú? Zaspomíname si aj na prácu v Ústave pamäti národa. Talkshow Hosť Andrey Poláčkovej pripravuje RTVS - Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.

Podcast Hosť Andrey Poláčkovej je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:RTVS
Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK