Podcast:Hemendex

Vezmite mamy, babky, otcov aj dedkov na medzigeneračný kvíz – štartuje festival OLD'S COOL

04.10.2019
V kvíze súťažia vekovo zmiešané tímy Ako sa volal seriál, v ktorom prvýkrát zaznela pieseň Modlitba pre Martu? Ako sa volá krížnik, z ktorého bola vystrelená salva, ktorá bola signálom pre začiatok Veľkej októbrovej revolúcie? Poznáte odpovede? Aj takéto otázky môžu byť súčasťou revolučného kvízu pre všetkých s názvom Medzigenerátor, ktorý bude dnes v Bratislave v rámci festivalu OLD´s COOL. Tento festival sa bude konať o dva týždne aj v Košiciach. Organizuje ho občianske združenie Zrejme. Hemendexáci sa rozprávali s Dušanom Martinčokom, jedným zo zakladateľov združenia o festivale, ale aj o tom, ako on sám začal vytvárať svoju komunitu so susedmi po presťahovaní sa do Bratislavy. Občianske združenie Zrejme spája ľudí rôzneho veku a z rôznych oblastí. Jeho víziou je prispieť k tomu, aby Slovensko bolo krajinou medzigeneračnej spolupráce a dialógu. Krajinou, v ktorej sociálne a kultúrne služby pre rôzne vekové skupiny budú organizované komunitne. Spoluzakladateľ Zrejme, Dušan Martinčok, rozprával o svojom príbeh aj na tohtoročnom 6. ročníku TEDxTrenčín.

Podcast Hemendex je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK