Hemendex: Triky, ktoré používajú výrobcovia máp, aby zabránili plagiátorstvu
02:53
Podcast: Hemendex

Hemendex: Triky, ktoré používajú výrobcovia máp, aby zabránili plagiátorstvu

07.08.2017
Ďuro z Hemendexu si prečítal článok, že na mape Atén sú zaznačené aj ulice, ktoré reálne neexistujú. Je to trik, ktorý používajú výrobcovia máp, aby si spoznali svoju mapu v prípade, že ju niekto okopíruje. Proti plagiátorstvu máp sa bojuje aj na Slovensku. Ako? To zisťoval Ďuro u Milana Paprčku, majiteľa firmy CBS. Ten mu však povedal nielen o trikoch, ale rovno mu aj poslal mapu, na ktorej je okrem Nízkych Tatier skryté aj prekvapenie.

Podcast Hemendex je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.