Študenti z Partizánskeho vymysleli ekologický pohár, z ktorého vyrastie bazalka
02:54
Podcast: Hemendex

Študenti z Partizánskeho vymysleli ekologický pohár, z ktorého vyrastie bazalka

10.07.2018
Zasadíte pohár na kávu a vyrastie vám bazalka. Partia študentov z Partizánskeho sa v škole zapojila do programu Aplikovaná ekonómia a založila fiktívnu akciovú spoločnosť Ekoverde, ktorá vyrába produkt a zároveň ho aj predáva. Študenti vymysleli rozložiteľné poháre na kávu, z ktorých po použití vyrastie práve bazalka, mäta alebo pažítka. Ak si kúpite malinovku alebo kávu do takéhoto špeciálneho pohárika, tak ten potom vyhodíte do špeciálneho eko koša, ktorý keď sa naplní, tak sa všetky poháriky vysadia. Mladí startupisti vymysleli ekologickejšiu formu umelých pohárov. Len na pripomenutie, jeden plastový pohár sa rozkladá 20 rokov. Vypočujte si o ich projekte viac v našom Hemendexe. Celý článok: https://www.expres.sk/148912/studenti-z-partizanskeho-vymysleli-ekologicky-pohar-z-ktoreho-vyrastie-bazalka/

Podcast Hemendex je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.