Rozhovor s MIchaelou Musilovou o simulovanej misie na MARS
10:08
Podcast: Hemendex

Rozhovor s MIchaelou Musilovou o simulovanej misie na MARS

26.01.2017
Naša mladá astrobiologička Michaela Musilová zo Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA) je šéfkou simulovanej misie na Mars na púšti v Utahu. Miška túto misiu absolvovala už v roku 2014, tentokrát zobrala na testovanie aj slovenské výrobky a študentský projekt z Gymnázia z Detvy, v ktorom študenti navrhli pestovanie špenátu za marťanských podmienok. Náš ranný tím Hemendex zaujímalo, či by bolo možné spojiť sa s posádkou. Podarilo sa, a tak zistili, aké je počasie na Marse, aké problémy musí celá posdáka riečiť, ale aj to, ako sa darí špenátu a čo by robili, ak by niekoho z posádky rozbolel zub. Vypočujte si exkluzívny rozhovor so šéfkou simulovanej misie na MARS Michaelou Musilovou. https://www.expres.sk/89410/snehove-burky-na-marse-sposobuju-problemy-hemendexaci-sa-spojili-so-slovenskou-sefkou-simulovanej-misie/

Podcast Hemendex je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.