Fenomény: Maska (27.2.2020 20:00)
25:41
Podcast: Fenomény

Fenomény: Maska (27.2.2020 20:00)

27.02.2020
Maska je súčasťou všetkých kultúr nech už má religióznu, obradnú či len zábavnú funkciu. A samozrejme, sú tu tie neviditeľné masky, ktoré sme si zafixovali a nosíme ich na verejnosti. Či masky dokonale demaskujúce. V uplynulých týždňoch sa konali fašiangové sprievody plné tradičných masiek. Maska a karnevalová kultúra sú úzko späté a o ich tradícii sa Mariana Jaremková v relácii RTVS Rádia DEVÍN Fenomény rozpráva s vedúcim Katedry estetiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a riaditeľom SĽUKU Jurajom Hamarom.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.