Fenomény: Soňa Červená (2.4.2020 20:00)
25:56
Podcast: Fenomény

Fenomény: Soňa Červená (2.4.2020 20:00)

02.04.2020
Operná sólistka, herečka Soňa Červená je doslova zjav, je fenomén, jej umenie je silné – tvrdí o tejto výraznej umelkyni, ktorá bude mať tohto roku 95 rokov, moderátorka a redaktorka Zuzana Golianová. A venuje jej dnešné Fenomény. Rok 1948 a jej začiatky v slávnom Osvobozenom divadle s Voskovcom a Werichom, vstup do opery, emigrácia, svetové pôsobenie, návrat domov, Robert Wilson, Leoš Janáček, Carmen, Milada Horáková... O tom všetko bude reč v tejto časti relácie RTVS Rádia DEVÍN Fenomény.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.