Fenomény: Magda Husáková-Lokvencová (18.1.2020 08:05)
28:15
Podcast: Fenomény

Fenomény: Magda Husáková-Lokvencová (18.1.2020 08:05)

18.01.2020
17. januára 1966 prišla nečakaná správa o odchode režisérky Magdy Husákovej-Lokvencovej. Nemala ani 50 rokov, po vynútenej tvorivej pauze a životných peripetiách bola opäť na vrchole. Žena, pre ktorú životom bolo divadlo. Prvá slovenská profesionálna diavdelná režisérka. Ale ak dnes, 54 rokov od jej odchodu, hovoríme o Magde Husákovej-Lokvencovej, tak nie preto, že bola prvá. Hovoríme o nej preto, že to bola výnimočná a talentovaná žena, v ktorej divadlo predčasne stratilo jednu z osobností, ktoré ho formovali. Po rokoch zabudnutia sa o jej návrat do kultúrneho povedomia postarala divadelná teoretička a historička Nadežda Lindovská, ktorá o Magde Husákovej-Lokvencovej hovorí v cykle RTVS Rádia DEVÍN Fenomény s moderátorkou Marianou Jaremkovou.

Podcast Fenomény je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: RTVS
Kategórie: Kultúra
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.